Монтаж дверей повинен виконуватися кваліфікованими фахівцями!
Монтаж виконується тільки після закінчення будівельних робіт, пов”язаних з виділенням великої кількості вологи (бетонування, штукатурні роботи і т.д.).
Перед монтажем зняти транспортувальне пакування. Дверна коробка повинна бути встановленна за рівнем в горизонтальній та вертикальній площинах без перекосів та деформацій, для забезпечення щільного прилягяння дверного полотна до коробки і надійної роботи механізмів замикання (приводяться в дію легко, без зусиль).
При монтажі дверей необхідно встановити упор обмеження кута відкривання на відстані не менше 200мм. від заднього краю полотна дверей, забезпечивши зазор не менш ніж 1см. між кромкою дверей і лиштвою при максимальному куті відкривання. Це дозволить уникнути пошкодження дверей у процесі експлуатації. Необхідно виключити можливість прямої дії на виріб опадів і прямого сонячного проміння, а також тривалу експлуатацію в умовах високої вологості.
Для дверей зовнішнього застосування обов”язковим є захист від атмосферних опадів та прямого сонячного випромінювання навісом (дашком), а також при можливості, обладнати тамбур, що значно покращить (подовжить) термін експлуатації, знижуючи утворення конденсату на внутрішній панелі та металевих поверхнях.
Над вхідними вуличними дверима обов’язково встановлювається дашок, що захищає всю поверхню дверей від попадання прямого сонячного проміню, дощу та снігу. Мінімальні розміри якого: ширина -3 м, глибина – не менше 3 м. Монтаж на висоті не більше 0,5м над дверним отвором.
Експлуатація дверей при підвищенній вологості, безпосередній дії атмосферних опадів чи під прямим сонячним промінням може привести до пошкодження дерев”яного або штучного облицювання, а також фарбованого покриття. Двері зовнішнього застосування із внутрішнім облицюванням заборонено експлуатувати у відкритому вигляді, піддаючи внутрішню сторону впливу зовнішніх атмосферних явищ (вийняток становлять двері з двостороннім термопокриттям) .
Проблеми, з якими можна зіткнутися при експлуатації вхідних дверей в приватному секторі.
-промерзання часткове, або по всій площі полотна і коробки;
-конденсат вологи;
-обмерзання механізмів дверей;
Чому це відбувається?
Конструкція дверей виготовляється із сталевого профілю. А оскільки сталь має високу теплопровідність – майже в 300 разів вище, ніж у дерева, холод, так чи інакше «мігрує» із зовнішніх поверхонь на внутрішні. Відбувається це навіть при заповненні теплоізоляційним матеріалом порожнини полотна, так як в сталевих дверях чимало деталей, що утворюють «містки холоду», наприклад, дверна коробка, частина якої знаходиться на вулиці, або ребра жорсткості всередині полотна, що з’єднують зовнішній лист з внутрішнім. Саме на цих ділянках і починає конденсувати волога. А коли температура на внутрішній поверхні дверей стане нижче 0 градусів, крапельки вологи перетворяться на іней. При цьому, процес конденсації вологи може відбуватися як на металевих поверхнях (вічка, накладки, ручки), так і на декоративних панелях.
Як уникнути проблем з дверима при експлуатації їх в якості зовнішніх?
Щоб уникнути проблем з дверима, ще на етапі проектування котеджу (будинку) потрібно врахувати наступні умови:
- Ганок, де встановлюються двері повинен бути обладним дашком, це виключає потрапляння опадів і тривалого впливу прямих сонячних променів на порошкове полімерне покриття або зовнішню декоративну панель.
- Приміщення, де встановлюється вхідні двері повинно бути обладнане холодним (не опалювальним) герметичним тамбуром з внутрішньої сторони дверей, глибиною не менше одного метра, з метою виключення можливості виникнення конденсату або інею в холодну пору року, на різних частинах і механізмах двері
Двері повинні бути покриті матеріалом стійким до атмосферних явищ і впливу сонячних променів.
Для очищення від забруднення поверхні дверей рекомендується застосовувати засоби по догляду за меблями. Для чищення поверхонь, що покриті полімерними фарбами, можна скористатися звичайним мильним розчином. Забороняється використовувати розчинники, луги, кислоти та засоби, що містять абразиви.
Для збільшення терміну експлуатації вхідних дверей необхідно проводити періодичне (не рідше одного разу на рік) змащування та регулювання запірних механізмів та дверних петель.
В процесі тривалої експлуатації можлива поява люфту дверного полотна в закритому положенні. В цьому випадку потрібно замінити ущільнювач.
У дво-, трьополих дверях для відкривання чи закривання шпінгалета необхідно його ручку відтягнути убік від дверного полотна, при цьому посуваючи шток у потрібному напрямку (вгору чи вниз) до впирання, після чого ручку відпустити й вона автоматично зафіксує шток у відкритому чи закритому положенні.